طرح پایاب

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد
وقتی دستی را به یاری می گیری،
بدان که دست دیگرت در دست خداست…

موسسه کتاب ها را موضوع بندی و دسته بندی می کند و رده ی سنی کتاب ها را مشخص می کند

کتاب ها گرفته شده باید شرایطی داشته باشند:

فرد اهدا کننده چند جمله ای را در کتاب برای فرد پذیرنده می نویسد که باعث غیرقابل فروش شدن آن می شود، در این نوشته ها مشخص می شود که کتاب اهدایی است.
چگونه؟ با مشاورین موسسه تماس بگیرید. در این صفحه ما پاسخگوی شما هستیم.

موسسه کتاب را دریافت می کند و کد گذاری می کند. پس از کد گذاری موضوع و ژانر آن و رده ی سنی آن مشخص می شود و در دسته بندی قرار می گیرد. که کتاب با توجه به موضوع و رده ی سنی به روستائیان اهدا می شود.

از پذیرنده خواسته می شود که در صورت امکان برای کد اهداکننده نامه ای بنویسد(گروه کودک و نوجوان) و نامه را موسسه دریافت می کند و برای فرد اهدا کننده می فرستد، این باعث ایجاد ارتباط پایدار میان اهدا کننده و گیرنده می شود. قبلا کتاب اهدا کرده اید؟ میتوانید در اینجا مسیر کتاب خود را ببینید.

دوست دارید نوشته های بچه ها را بخوانید؟ اینجا می توانید بخوانید.

نوشتن در مورد کتاب، نامه ها و نقاشی ها: بچه های روستایی پس از خواندن کتاب ها نامه می نویسند، نقاشی می کشند، و در مورد کتاب می نویسند که این محتوا در سایت و ایسنتاگرام منتشر می شود و در آنجا برای فرد اهدا کننده ارسال می شود جدای از محتوای کتبی. در انتشار این موارد ذکر شده حریم خصوصی افراد مورد توجه است و نزد موسسه محفوظ می ماند.

برگزاری نمایشگاه های نقاشی ها، عکس ها و نوشته های بچه های روستایی به صورت مجازی و همچنین در موسسه و گالری و فروش خیریه آثار را بر عهده می گیرد و دریافت های مالی را در این مسیر هزینه می کند. دوست داریم از اخبار نمایشگاه ها و گالری بچه ها با خبر شوید؟ در این لینک می توانید ببینید. شما صاحب گالری یا برگزار کننده ی نمایشگاه هستید؟ میتوانید به ما بپیوندید.

تهیه ی لیست کتاب های اهدا شده در روستاها به بچه ها به صورتی که بعدا بتوانند از هم کتاب قرض بگیرند و برگزاری مسابقه کتاب خوانی میان آنها و مسابقه که کدامیک توانسته است کتاب های بیشتری بخواند. اخبار مسابقات بچه ها را می توانید در این جا مشاهده کنید.

  گاهی بچه های روستا در خواست :

  مشاوره ی آشنایی با مشاغل – معرفی هنرها، معرفی و مشاوره درزمینه های مختلف را دارند. چگونه می توانید در خواست بچه ها را ببینید؟ به این لینک مراجعه کنید.

  تشکیل تیم مشاوره که شامل، هنرمندان، ورزشکاران، روانشناسان، دانش آموخته های رشته های مختلف که بتوانند در روستاها حضور پیدا کنند و به آموزش و مشاوره بپردازند.
  تخصص خود را در اینجا  ثبت کنید و همراه موسسه به روستاها سفر کنید. استعداد یابی از روستائیان در زمینه های مختلف انجام شده و تحت حمایت و پوشش موسسه قرار می گیرند از راه دور نیز می توانید بچه ها را تحت پوشش تخصص خود قرار دهید. جمع آوری کمک های خیره و از نظر مالی نیز می توانید همراه بچه ها باشید در نظر داشته باشید که برای حمایت از استعداد های روستایی هیچ گونه اعتقاد و عقیده ای وارد روستا نمی شود و هرکس با هر عقیده ای حق ندارد تبلیغاتی صورت دهد.

  موسسه ی ما فکر کردن و شکوفا شدن را به روستائیان اهدا می کند اما به کسی فکر و ایده و جهت فکری القا نمی کند، فقط به او یاد می دهد که چطور می تواند فکر کند و تصمیم بگیرد. کسانی که به روستا می روند باید بدانند که خوشبختی و موفقیت تبدیل یک فرد روستایی به شهرنشین نیست، او باید یاد بگیرد در محیط خود موفق باشد و شکوفا شود.

  برخی از اهداف این طرح

  • استفاده از توان بالقوه ی شهری در راستای  تحقق اهداف روستایی
  • تجهیز و قوی کردن هرچه تمام تر روستاها از نظر امکانات دانشی و ذهنی
  • اداره ی هرچه بهتر روستاها در زمینه ی دانش جمعی
  • استفاده و شکوفایی استعداد های نهفته ی مردم روستایی
  • کمک به شکوفایی روستا به کمک خود مردم
  • انجمن اشتغال و آگاهی زنان
  • ایجاد حس مسولیت نسبت به روستاها و تلاش برای عدم مهاجرت از روستاها
  • کمک به آموزش روستاها در بخش های غیر درسی و فرهنگی و هنری
  • در ضمن اگر ثبت تمام این مراحل برای شما سخت و وقت گیر بود می توانید اطلاعات اولیه ی خود را ثبت کنید.
  • موسسه با شما تماس میگیرد و این مراحل توسط مشاور موسسه انجام خواهد شد.